Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim nadzoruje postępowanie w sprawie zaistniałego w dniu  9 stycznia 2021 r. w Lubomi znieważenia miejsca spoczynku zmarłych oraz naruszenia czynności narządów ciała Wiesława S.


Jak ustalono, Paweł J. w nocy z 8 na 9 stycznia 2021. r, znajdował się w Lubomi. Około godziny 3 nad ranem wszedł on na cmentarz parafialny, gdzie poprzez wyrwanie krzyży z nagrobków, rozbicie zniczy, rozrzucenie kwiatów znieważył miejsce spoczynku zmarłych.
Następnie tej samej nocy wszedł na posesję Wiesława Sz., a gdy ten odmówił zrobienia mu herbaty, pobił go. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w Wodzisławiu Śląskim, gdzie obecnie przebywa.
Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 262 § 1 kk w zw. z art. 12 § 1 kk w zw. z art. 57a § 1 kk i z art. 157 § 1 kk w zw.  z art. 57a § 1 kk.
Paweł J. został tymczasowo aresztowany.


wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3