Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

W dniu 14 stycznia 2021 roku w Ośrodku Zamiejscowym w Piekarach Śląskich Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach wszczęte zostało śledztwo w sprawie dokonanego w dniu 12 stycznia 2021 roku w Piekarach Śląskich na nieużytkach w rejonie sklepu „Kaufland” przy ulicy Bytomskiej, zabójstwa małoletniej Patrycji P. ze szczególnym okrucieństwem poprzez kilkunastokrotne ugodzenie jej nożem w okolicę klatki piersiowej, brzucha, nogi, rąk oraz podcięcie nożem szyi, co doprowadziło do jej śmierci, tj. o czyn z art.148 § 2 pkt 1 k.k.

 Ciało pokrzywdzonej nastolatki, poszukiwanej od 12 stycznia, ujawniono w godzinach popołudniowych w dniu 13 stycznia 2021 na terenie nieużytków za hipermarketem „Kaufland” przy ulicy Bytomskiej. 

Prokurator wraz z funkcjonariuszami Policji w obecności lekarza specjalisty medycyny sądowej przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny zwłok. Przypuszczalną przyczyną zgonu Patrycji P. były doznane obrażenia klatki piersiowej. W dniu 14 stycznia 2021 odbędzie się sekcja zwłok pokrzywdzonej. 

 W dniu 13 stycznia 2021 roku został zatrzymany czternastoletni znajomy nastolatki. 

Z wcześniejszych ustaleń wynikało, że był ostatnią osobą, która spotkała się z dziewczyną w dniu jej zaginięcia. 

Rozpytany, przyznał się do zabójstwa. Wziął również udział w eksperymencie procesowym, podczas którego wskazał miejsce ukrycia ciała pokrzywdzonej.  

W dniu 14 stycznia 2021 roku zatrzymany, jako nieletni sprawca czynu karalnego, zgodnie z przepisami ustawy o postępowań w sprawach nieletnich, zostanie przekazany do dyspozycji Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach Wydział ds. Rodzinnych i Nieletnich, z wnioskiem o umieszczenie go w schronisku dla nieletnich.

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3