Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim prowadzi postępowanie przeciwko  Piotrowi R., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z art. 148 § 1 k.k. 

Jak ustalono, w dniu 11 grudnia 2020 roku, około godziny 22.00 w Rydułtowach na ulicy Obywatelskiej Piotr R. działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia podszedł do spacerującej z psem Danuty B. i zadał jej liczne ciosy nożem w okolice klatki piersiowej. Kobieta zmarła na skutek odniesionych obrażeń . 

Piotr R., został zatrzymany w dniu 12 grudnia 2020 roku. Po przedstawieniu zarzutów przyznał się do zabójstwa swojej byłej konkubiny. 

Podejrzany złożył wyjaśnienia, w których wskazał, że nie był w stanie pogodzić się z rozstaniem z Danutą B.  

Prokurator złożył do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3