Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wraz z funkcjonariuszami Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydział w Warszawie prowadzi postępowanie dotyczące złożenia przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji nieprawdziwych zeznań, w związku z wykonywanymi czynnościami służbowymi oraz tworzenia fałszywych dowodów w prowadzonym śledztwie, tj. o przestępstwa z art. 233 § 1 k.k. oraz 235 k.k. 

Od 12 października 2020 roku dokonano zatrzymań podejrzanych i wykonano czynności procesowe z ich udziałem. 

Łącznie zarzuty dotyczące nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań, złożenia takich zeznań, posłużenia się dokumentami poświadczającymi nieprawdę oraz przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych związanych z rzetelnym gromadzeniem dowodów dla postępowania karnego, przedstawiono sześciu funkcjonariuszom. 

Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, natomiast wobec dwóch osób prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w postaci, między innymi, zawieszenia w czynnościach służbowych oraz poręczenia majątkowego. 

Postępowanie jest w toku. 

Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania przygotowawczego na obecnym etapie prokuratura nie ujawnia bardziej szczegółowych informacji. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3