Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Prokuratura Rejonowa w Rybniku prowadzi śledztwo przeciwko Agnieszce G., podejrzanej o usiłowanie zabójstwa swojego
11- miesięcznego syna. 

Jak ustalono 24 maja 2020 r. Agnieszka G. wykorzystując chwilową nieobecność męża wyrzuciła z I piętra swoje 11-miesięczne niemowlę. O swoim zachowaniu poinformowała swojego męża, który znalazł dziecko na trawniku przed budynkiem. Chłopiec został przewieziony do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że stwierdzono u niego złamania kości udowej i poddawany jest obecnie dalszej diagnostyce.

Do śledztwa dołączono materiały dotyczące zdarzenia z dnia 12 marca 2020 r., kiedy to Agnieszka G. wraz z dzieckiem usiadła na torach kolejowych i usiłowała popełnić samobójstwo.

Agnieszce G. przedstawiono dwa zarzuty usiłowania zabójstwa syna. Podejrzana przyznała się do popełnienia pierwszego z czynów. Odnośnie drugiego wyjaśniła, że nie pamięta jego przebiegu. Prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Rybniku wniosek o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd podzielił stanowisko prokuratora i zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Czyn zarzucony Agnieszce G. zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3