Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

      W dniu 18 lutego 2020 roku w godzinach wieczornych w Czerwionce- Leszczynach doszło do pożarów w dwóch budynkach wielorodzinnych.

Pierwszy pożar o godz. 18.35 odnotowano przy ul. Hallera 6, natomiast do drugiego pożaru przy ul. Wolności 25 doszło o godz. 19.25. W obu przypadkach spaleniu uległy drewniane poddasza. Żaden z 48 mieszkańców tych budynków nie odniósł obrażeń ciała.
Ponieważ już ze wstępnych ustaleń wynikało, że pożary te byty spowodowane umyślnym podpaleniem, policja wytypowała, a następnie zatrzymała osobę podejrzewaną o dokonanie podpaleń, tj. 29 letniego Rafała T., mieszkańca Czerwionki - Leszczyn.
W toku wszczętego śledztwa, przedstawiono mu zarzuty sprowadzenia zdarzenia zagrażającego  życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach mające postać pożaru budynku wielorodzinnego, tj. popełnienia czynów z art. 163 § 1 pkt 1 k.k. 
Przesłuchany jako podejrzany Rafał T. przyznał się do spowodowania podpaleń, nie był w stanie wskazać dlaczego dokonał takich czynów.
Jak ustalono w toku prowadzonych czynności, podejrzany był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.
Śledztwo jest w toku. 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3