Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

W dniu 23 stycznia 2020 r. Prokuratura Rejonowa w Żorach wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 57 - letniej mieszkanki Żor Doroty K., której zwłoki zostały znalezione w dniu 22 stycznia 2020 r w jej mieszkaniu na Os. Pawlikowskiego w Żorach.

Zwłoki zostały znalezione przez sąsiadki pokrzywdzonej, które udały się do jej mieszkania zaniepokojone brakiem kontaktu ze swoją znajomą.

W trakcie oględzin miejsca zdarzenia ustalono, iż Dorota K. została pozbawiona życia przy użyciu noża - po uprzednim jej skrępowaniu taśmą.

W wyniku intensywnych działań wykrywczych Policji, w godzinach nocnych 23 stycznia 2020 r. zatrzymano osobę podejrzewaną o związek z zabójstwem - 40 - letniego mieszkańca Rybnika Tomasza C, będącego znajomym pokrzywdzonej z miejsca pracy.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa art. 148 § 1 k.k. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 

Podejrzany został tymczasowo aresztowany. 

Postępowanie przygotowawcze jest w toku.  

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3