Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

 

Prokuratura Rejonowa w Rybniku w dniu 28 grudnia 2019 r. skierowała akt oskarżenia przeciwko Barbarze K. podejrzanej o popełnienie przestępstwa z art. 177 § 2 k.k. w zw. z art. 31§ 2 k.k.

W toku postępowania ustalono, że dnia 24 czerwca 2019 r. w Rybniku, na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na ul. Ekonomicznej Barbara K. przystąpiła do egzaminu państwowego na kierowcę. Podczas wykonywania jednego z manewrów egzaminacyjnych, to jest jazdy pasem ruchu tzw. łuk, kierując samochodem osobowym marki Toyota Yaris naruszyła nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i jadąc do przodu nie zatrzymała się w wyznaczonym miejscu tylko kontynuowała jazdę i po potrącaniu pachołka z tyczką, gwałtownie przyspieszyła wyjeżdżając z wyznaczonego miejsca i poprzez stosowanie niewłaściwej taktyki i techniki jazdy nie hamując, a zwiększając prędkość jadąc prosto doprowadziła nieumyślnie do wypadku drogowego i potrąciła wychodzącego z innego pojazdu egzaminacyjnego pieszego Łukasza O. Pokrzywdzony poniósł śmierć na miejscu.

Sprawa podlegać będzie rozpoznaniu przez Sąd Rejonowy w Rybniku.  

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3