Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Postanowieniem z dnia 19 grudnia 2019 r. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach umorzyła śledztwo w sprawie: 

1. przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, na szkodę interesu publicznego, w okresie od kwietnia 2007 roku do lipca 2007 roku w Katowicach przez prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach, poprzez wydanie postanowienia o wyłączeniu ze śledztwa o sygn. S 101/2004.Zk materiałów dotyczących gen. Michała Janiszewskiego, a następnie wydanie postanowienia o umorzeniu śledztwa o sygn.
S 25/07/Zk z uwagi na zgon wymienionego pomimo, iż zarówno w dacie wydania postanowienia o wyłączeniu materiałów do odrębnego postępowania jak również w dacie wydania postanowienia o umorzeniu śledztwa gen. Michał Janiszewski żył, 

tj. o czyn z art. 231 § 2 k.k., 

wobec braku znamion czynu zabronionego, tj. na zasadzie art. 17 § 1 pkt 2 k.p.k.

oraz 

2. niedopełnienia obowiązków na szkodę interesu publicznego w okresie 

od 2 października 2008 roku do 3 lutego 2016 roku w Warszawie przez prokuratora Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Katowicach, poprzez nie wydanie postanowienia o podjęciu błędnie umorzonego śledztwa o sygn. S 25/07/Zk z uwagi na zgon wymienionego, w chwili powzięcia informacji o tym, iż gen. Michał Janiszewski żyje,

tj. o czyn z art. 231 § 1 k.k.,

wobec braku znamion czynu zabronionego, tj. na zasadzie art. 17 § 1 pkt 2 k.p.k. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3