Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

W  dniu 30 grudnia 2019 r. zapadł przed Sądem Rejonowym w Gliwicach wyrok skazujący trzech funkcjonariuszy Komisariatu III Policji za to, że działając wspólnie i w porozumieniu, w dniu 7 lutego 2016 roku, przekroczyli swoje uprawnienia w ten sposób, że po uprzednim poleceniu małoletniemu Aleksandrowi P. zajęcia miejsca w radiowozie , wylegitymowaniu go i potwierdzeniu tożsamości, dokonali jego pobicia w trakcie jazdy , a następnie po opuszczeniu pojazdu uderzali go rękami i kopali po całym ciele, czym narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo nastąpienia skutku w postaci naruszenia czynności narządów ciała i rozstroju zdrowia trwającego dłużej niż siedem dni. Pokrzywdzony Aleksander P. w wyniku zdarzenia, odniósł obrażenia w postaci urazu głowy i twarzy z zasinieniami oraz urazu prawego łuku brwiowego. 

Mateusz C. został skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności, Tomasz O. – karę 6 miesięcy, natomiast Piotr S. – karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Wykonanie orzeczonych kar sąd zawiesił na okres próby 2 lat.  

Oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Podstawą poczynienia ustaleń faktycznych w sprawie były między innymi: zeznania małoletniego pokrzywdzonego i przeprowadzony z jego udziałem eksperyment procesowy, zeznania świadków, zapisy monitoringu, opinie biegłych z zakresu psychologii, badań DNA, wyniki oględzin radiowozu.    

Wyrok nie jest prawomocny.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3