Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

W dniu 30 września 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju wszczęła śledztwo w sprawie przeciwko Tomaszowi J. podejrzanemu o czyn z art. 148 § 1 k.k.

Z poczynionych w sprawie ustaleń wynika, że w dniu 29 września 2019 r. Wiktoria S. wyszła wraz z psem na spacer po godzinie 21.00 i nie powróciła do domu. 

Około godziny 23.00 adwokat z Jastrzębia Zdroju zadzwonił do Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu- Zdroju z informacją, że na jego numer telefonu zadzwonił mężczyzna i poinformował, że chce popełnić samobójstwo, gdyż kogoś zabił. Wysłano patrol w miejsce, gdzie miał przebywać Tomasz J.. Odnaleziony przez funkcjonariuszy mężczyzna wskazał miejsce, w którym ujawniono zwłoki Wiktorii S.. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zgonu kobiety było 8 ran kłutych klatki piersiowej.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny miejsca ujawnienia ciała, przeprowadzono oględziny zwłok, przeprowadzono oględziny samochodu Tomasza J. 

Przesłuchiwani są w sprawie świadkowie. 

Tomasz J. został zatrzymany. Z uwagi na stan zdrowia przebywa w szpitalu psychiatrycznym. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3