Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

W dniu 23 września 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Rybniku wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, tj. o czyn z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k.

W dniu dzisiejszym, 53–letni mężczyzna na terenie Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zaatakował, pełniącą tam obowiązki recepcjonistki, Barbarę P.
Sprawca zaraz po wejściu do Komendy, trzymając młotek w ręku skierował się w kierunku pokrzywdzonej, usiłując uderzyć ją młotkiem, gdy Barbara P. zaczęła uciekać, została przez napastnika ugodzona nożem w okolice klatki piersiowej.
Mężczyzna został obezwładniony przez funkcjonariuszy policji.
Pokrzywdzoną przewieziono do szpitala.
Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny, zabezpieczono monitoring. Jak wstępnie ustalono Mieczysław W. W chwili czynu był trzeźwy, pobrano krew do dalszych badań toksykologicznych.
W sprawie trwają intensywne czynności śledcze.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3