Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wraz z rybnicką Komendą Miejską Policji prowadzi śledztwo w sprawie przeciwko siedmiu podejrzanym o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpanie korzyści z uprawiania prostytucji przez inne osoby.  

W toku przeprowadzonego dotychczas śledztwa ustalono, że Anna G. była najemcą nieruchomości na terenie różnych miast Śląska. Za pośrednictwem portalu internetowego zamieszczała ogłoszenia o poszukiwaniu przez nią osób do pracy w zakresie świadczenia usług seksualnych. Kobiety, które nawiązywały kontakt, uzyskiwały informacje, że po stawieniu się przez nie w jednej z wynajmowanych nieruchomości, na stronie internetowej o nazwie roksa.pl umieszczone zostaną ogłoszenia o świadczeniu przez nie usług seksualnych. 

Część z uprawiających prostytucję kobiet, pobierając opłatę od klienta, ustaloną kwotę przekazywała swojej „opiekunce”, część kobiet natomiast umawiała się na rozliczenie w postaci wpłaty określonej kwoty „abonamentu”, w zamian za możliwość wykonywania usług w wynajmowanych pomieszczeniach. 

Podejrzana stworzyła strukturę osób, wśród których byli:odpowiedzialni za przewóz pieniędzy, pobieranie opłat, ochronę kobiet świadczących usługi seksualne, osoby do kontaktu z kobietami. 

W dniach od 14-16 maja 2019 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zatrzymali siedem podejrzanych osób, którym przedstawiono głownie zarzuty 258 § 1 k.k. oraz 204 § 1 i § 2 k.k.  Trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane, wobec pozostałych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Postępowanie jest w toku. 

 

  

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3