Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

        W dniu 13 maja 2018 r. na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydziału w Katowicach zatrzymali trzech funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. 

Czynności te mają związek z prowadzonym w gliwickiej Prokuraturze Okręgowej postępowaniem przygotowawczym, którego przedmiotem są przestępstwa o charakterze korupcyjnym. 

Zatrzymanym funkcjonariuszom przedstawiono zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa. Prokurator po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych, zastosował wobec wszystkich trzech środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci: zawieszenia w czynnościach służbowych, oddania pod dozór policji oraz poręczenia majątkowego.  

Z uwagi na rozwojowy charakter śledztwa, prokuratura nie ujawnia na obecnym etapie szczegółowych informacji o sprawie.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3