Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim prowadzi postępowanie przeciwko Tomaszowi Ch., któremu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 286 § 1 k.k. oraz z art. 270 § 1 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k.

W toku dotychczasowych czynności ustalono, że Tomasz Ch. od 2016 r., w ramach spółki, prowadził działalność polegającą na sprzedaży wycieczek turystycznych. 

Składał klientom ofertę zakupu wycieczki, wskazując termin wylotu oraz powrotu, hotel w którym miało nastąpić zakwaterowanie, a także inne warianty dotyczące świadczonych usług. Klienci dysponując takimi informacjami decydowali się na kupno usługi, wpłacając środki pieniężne bezpośrednio Tomaszowi Ch.. Jak ustalono, podejrzany zawierając umowy z klientami, nie miał jednak dokonanej uprzedniej rezerwacji miejsc w hotelach i samolotach. Zakupu biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych Tomasz Ch. dokonywał w późniejszym czasie, czekając na pojawienie się najkorzystniejszej oferty cenowej. 

W dniu 25 lutego 2019 r. w Gołkowicach podejrzany zaoferował grupie 19 osób  zakup wycieczki, obejmującej przelot, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem all inclusive oraz z ubezpieczeniem i promesą „Pewne Wakacje". Przedmiotowa wycieczka miała odbyć się od dnia 28 kwietnia 2019 roku do dnia 5 maja 2019 roku. Wymienione osoby zawarły z podejrzanym umowę i uiściły uzgodnioną cenę zakupu. 

Tomasz Ch. do dnia 26 kwietnia 2019 r. nie zarezerwował biletów lotniczych na lot mający odbyć się odbyć z Katowic, natomiast podrobił je, a następnie podrobione bilety przekazał pokrzywdzonym. 

Klienci biura nie wyjechali na opłacone wycieczki.    

Tomaszowi Ch. przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 286 § 1 k.k. oraz z art. 270 § 1 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k. Na wniosek prokuratury został on tymczasowo aresztowany. 

Postępowanie jest w toku. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3