Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       W dniu 21 kwietnia 2019 r. Prokuratura Rejonowa Gliwice –Zachód wszczęła śledztwo w sprawie mającego miejsce w Gliwicach umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, w następstwie którego, w skutek odniesionych obrażeń ciała doznał Michael T. naruszających prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej 7 dni, przy czym sprawca popełnił czyn będąc w stanie nietrzeźwości i zbiegł z miejsca zdarzenia, tj. o przestępstwo z art 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 k.k., oraz z art. 178 a § 1 k.k. 

       Do zdarzenia doszło w dniu 20 kwietnia 2019 roku., około godziny 18.00 w Gliwicach  na ul. Orlickiego i Wyspiańskiego. Miał tam miejsce wypadek drogowy z udziałem kierującego samochodem osobowym marki Audi A3 (w pojeździe znajdowały się dwie osoby, które były znajomi kierującego ) oraz motocyklistą. 

       Kierujący pojazdem marki Audi A3 wjechał w cyklu światła czerwonego na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklistą, po czym kierujący oraz pasażerowie samochodu zbiegli z miejsca zdarzenia. Zostali zatrzymani w wyniku pościgu przez świadków wypadku.   

       W zdarzeniu, rozległych obrażeń ciała doznał kierujący motocyklem. Pokrzywdzony został przewieziony LPR do Szpitala  w Katowicach-Ochojcu, gdzie nadal przebywa.

      Sprawca zdarzenia Piotr N. po zatrzymaniu został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu .

       Jak ustalono, że Piotr N. jest osoba karaną m.in. za czyn z art. 178 a § 1 kk .

     Podejrzany przyznał się do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, nie potrafił wyjaśnić w jaki sposób doszło do wypadku i dlaczego uciekł z miejsca zdarzenia. 

      Prokurator wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Gliwicach o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 1 miesiąca. 

       Postępowanie jest w toku. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3