Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       Prokuratura Rejonowa w Zabrzu skierowała do Sądu  Rejonowego w Zabrzu akt oskarżenia przeciwko lekarzowi podejrzanemu o popełnienie szeregu przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 26 pokrzywdzonych kobiet. 

   Podejrzanemu zarzucono popełnienie łącznie dwudziestu sześciu czynów z art. 197 § 1 k.k. oraz z art. 197 § 2 k.k. popełnionych na przestrzeni 14 lat (w okresie od co najmniej 2004 do 2018 roku) na terenie 3 śląskich miast – Zabrza, Gliwic oraz Knurowa. 

     Materiał dowodowy oparty jest na zeznaniach świadków, opiniach biegłych, jak też zgromadzonej dokumentacji. 

   W toku śledztwa podejrzany nie przyznał się do popełnienia żadnego z ogłoszonych mu zarzutów, początkowo składał wyjaśnienia, natomiast w toku dwóch ostatnich przesłuchań odmówił składania wyjaśnień. 

  Wobec podejrzanego od dnia 17 sierpnia 2018 r. do chwili obecnej stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

    Ze względu na konieczność zabezpieczenia grożących podejrzanemu środków kompensacyjnych na rzecz pokrzywdzonych, a także kosztów sądowych i opłat na rzecz Skarbu Państwa, zabezpieczono mienie na kwotę 140.000,00 złotych. 

    Postępowanie toczyć się będzie przed Sądem Rejonowym w Zabrzu. 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

                 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3