Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim prowadzone jest postępowanie przygotowawcze przeciwko Adrianowi O. podejrzanemu o czyny z art. 178 a § 1 k.k. oraz czyn z art. 177 § 1 kk w zw. z art. 178 § 1 k.k.

W dniu 4 kwietnia 2019 roku około godziny 10 rano patrol policji został wezwany na ulicę Przemysława w Wodzisławiu Śląskim. Podczas interwencji ustalono, że kierujący quadem Adrian O. pozostawał w stanie nietrzeźwości. Z uwagi na fakt, że mężczyzna przewoził pojazdem dziecko, chłopca przekazano pod opiekę osobie z rodziny.  

Tego samego dnia, w rejonie parku Trzy Wzgórza w Wodzisławiu Śląskim funkcjonariusze policji został wezwani do kolejnego zdarzenia drogowego. Po przybyciu na miejsce, patrol policji ustalił, że po terenie parku, wbrew zakazowi, jeździł quadem mężczyzna z małym chłopcem. W pewnym momencie pojazd uderzył w przydrożne barierki ochronne. Przed przybyciem policji i karetki pogotowia mężczyzna zabrał ranne dziecko i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Sprawcą wypadku okazał się być Adrian O., pokrzywdzonym w wypadku – jego małoletni syn Kacper.  

Funkcjonariusze ustalili, ze mężczyzna udał się do miejsca zamieszkania, gdzie pozostawił syna, a  następnie się oddalił. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło dziecku pomocy medycznej. Adrian O. został zatrzymany w godzinach wieczornych, był nietrzeźwy. 

Małoletni Kacper O. doznał rozległych obrażeń twarzoczaszki, przebywa w szpitalu. 

W dniu 7 kwietnia 2019 roku Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim, na wniosek Prokuratury Rejonowej, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec sprawcy wypadku. 

Postępowanie jest w toku. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3