Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim prowadzone jest postępowanie przygotowawcze przeciwko Szymonowi Ż. podejrzanemu o czyny z art. 157 § 1 k.k. w zw. z art. 57 a § 1 k.k. i art. 160 § 2 k.k. w zw. z 57 a § 1 k.k.

W dniu 5 kwietnia 2019 roku, około godziny 18.00 Marcin Cz. wraz z żoną i małoletnimi dziećmi przebywał w rejonie ulic Krótkiej i Matejki w Radlinie. 

W pewnym momencie zauważył dwa samochody poruszające się z bardzo dużą szybkością. Udało mu się odsunąć dzieci z jezdni i zdenerwowany stworzonym przez pojazdy zagrożeniem,  postukał w kierunku aut palcem po czole. Jedno z aut się zatrzymało, wysiadł z niego pasażer i wyciągnął przedmiot przypominający swoim wyglądem pistolet, następnie zaczął strzelać w kierunku Marcina Cz., oddając do niego kilka strzałów. Kilka metrów za pokrzywdzonym stał jego ośmioletni syn, będący w linii strzału agresora. Mężczyzna po oddaniu strzałów, wsiadł do auta i odjechał w nieznanym kierunku. 

Marcin Cz. Został przewieziony do szpitala.  

W wyniku działań operacyjnych policji ustalono, że napastnikiem, który strzelał do Marcina Cz. jest Szymon Ż..

Następnego dnia został zatrzymany przez policję. Zabezpieczono również broń, z której strzelał. Jest to pistolet pneumatyczny, na posiadanie tego rodzaju broni nie jest wymagane pozwolenie.

Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim , na wniosek prokuratury, zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy. 

Postępowanie jest w toku.  

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3