Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

        W dniu 18 marca 2019 roku, w godzinach popołudniowych, przypadkowa osoba ujawniła zwłoki noworodka (płodu) w potoku Ostropka w Gliwicach.

Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze policji, prokurator oraz biegły patomorfolog.

Jak ustalono, w odległości ok.150 metrów od zabudowań na nurcie potoku dryfowały zwłoki noworodka płci męskiej z pępowiną zahaczoną o dno. Biegły, który uczestniczył w czynnościach na miejscu zdarzenia stwierdził,że rozwój płodu wskazuje na około 6 miesiąc ciąży. 

W celu wyjaśnienia przyczyn śmierci dziecka, zwłoki przewieziono do ZMS ŚLUM, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. 

Obecnie trwają intensywne czynności śledcze mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia oraz ustalenie tożsamości matki dziecka. 

Postępowanie jest w toku. 

 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3