Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

        W dniu 11 marca 2019 r. w Prokuraturze Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim wszczęto dochodzenie w sprawie znęcania się przez właściciela zwierząt gospodarskich nad utrzymywanymi końmi oraz bydłem w ten sposób, iż wbrew przepisom ustawy o ochronie zwierząt przetrzymywał je w niewłaściwych warunkach bytowych w stanie rażącego zaniedbania jak również bez odpowiedniego pokarmu i wody , tj. o czyn z art. 35 ust la w zw. z art. 6 ust. 2 pkt 10 i 19 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. ochronie zwierząt.

W związku z zawiadomieniem złożonym w dniu 7 marca 2019 r. przez przedstawiciela Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt", funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim przeprowadzili oględziny nieruchomości należącej do Roberta K.

Na miejscu ujawniono 24 konie, w większości trzymane na uwięzi — na krótkich sznurach, przytwierdzone do konstrukcji metalowych żłobów, bez dostępu do wody. Zwierzęta nosiły ślady ubłocenia i ubrudzenia odchodami. Widoczne były ślady przerośnięcia kopyt. Kilka koni posiadało rany na ciele w postaci blizn. 

Nadto w drugiej części posesji ujawniono kilkadziesiąt sztuk bydła przemieszczających się wolno po terenie zagrody. Zwierzęta te również posiadały widoczne ślady ubrudzenia do wysokości stawów nadgarstkowych i skokowych oraz na podbrzuszu.

Na miejscu zabezpieczono dokumentację.

Z uwagi na stan zwierząt odebrano właścicielowi część zwierząt. 

Postępowanie jest w toku. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3