Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       Prokuratura Rejonowa w Rybniku prowadzi śledztwo przeciwko Waldemarowi K., podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 280 § 1 kk.

      Jak ustalono w dniu 15 lutego 2019 r. do placówki PKO BP w Rybniku wszedł uzbrojony w przedmiot przypominający broń palną oraz granat mężczyzna. Zażądał wydania wszystkich pieniędzy znajdujących się w placówce. W wyniku interwencji pracowników banku, którzy uruchomili alarm, napastnik został obezwładniony   i zatrzymany przez policję.

      Na wniosek prokuratora wobec Waldemara K. Sąd Rejonowy w Rybniku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

      Obecnie w sprawie prowadzone są dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności i przebiegu zdarzenia. 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3