Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

 

        W dniu 31 stycznia 2019 r. Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu Zdroju  skierowała akt oskarżenia przeciwko Marcinowi B. i Michałowi K. o czyn z art. 156 § 1 pkt 2 k.k.  

        Michałowi K. zarzucono, że 16 czerwca 2018 r. na osiedlu 1000-lecia w Jastrzębiu Zdroju sprzedał substancję psychoaktywną Marcinowi B., który to następnie udzielił jej dwóm  mężczyznom , co spowodowało u nich ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, tj. popełnienie przestępstwa z art. 156 § 1 pkt 2 k.k.  

        Nadto Michałowi K. zarzucono posiadanie niewielkich ilości amfetaminy. 

        Śledztwo dotyczyło zdarzenia z 16 czerwca 2018 r. , kiedy to na klatce schodowej jednego z bloków funkcjonariusze Straży Miejskiej ujawnili dwóch młodych mężczyzn, którzy byli nieprzytomni. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. 

        Jak ustalono, stan pokrzywdzonych był związany z zażyciem dopalaczy. 

        Dopalacz, po którego zażyciu doszło u mężczyzn do objawów ostrego zatrucia i zagrożenia życia, wypalili wspólnie z Marcinem B.. Ten zaś, kupił wcześniej substancję psychoaktywną od swojego znajomego Michała K. 

        W wyniku przeprowadzonych przeszukań u Michała K.  i Marcina B. ujawniono nowe substancje psychoaktywne, nadto u Michała K. ujawniono amfetaminę, 

        Z opinii biegłego wynika, że środek zastępczy /tzw. dopalacz/, o nazwie ABD FUBINACA, jaki zażyli mężczyźni, jest uznawany za substancję stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. 

        Hospitalizacja obu pokrzywdzonych trwała ponad 7 dni, zaś uszczerbek na zdrowiu jakiego doznali stanowił chorobę realnie zagrażającą życiu.  

        Podejrzanym grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.  

        Sprawę będzie rozpoznawał Wydział Zamiejscowy w Rybniku  Sądu Okręgowego w Gliwicach,

 

 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3