Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

W dniu 11 stycznia 2019 r. przed Sądem Rejonowym w Gliwicach rozpoczął się proces przeciwko 3 funkcjonariuszom, tj. Mateuszowi C., Tomaszowi O. i Piotrowi S. oskarżonym o czyn z art. 231 § 1 kk i art. 217 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk. 

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach w dniu 26 czerwca 2018 r. 

Oskarżonym zarzucono, że w dniu 7 lutego 2016 roku w Gliwicach, działając wspólnie i w porozumieniu, przekroczyli swoje uprawnienia jako funkcjonariusze Komisariatu III Policji w Gliwicach w ten sposób, że po uprzednim poleceniu małoletniemu Aleksandrowi P. zajęcia miejsca w radiowozie, pomimo jego wylegitymowania i potwierdzenia tożsamości, nadal przewozili pokrzywdzonego w pojeździe, nadto  podczas jazdy i po opuszczeniu pojazdu pobili pokrzywdzonego poprzez uderzanie go rękami i kopanie po ciele, czym naruszyli jego nietykalność cielesną.  

tj. o przestępstwo z art. 231 § 1 k.k. i art. 217 § 1 k.k. przy zast. art. 11 § 2 k.k. 

Żaden z funkcjonariuszy nie przyznał się do zarzucanego czynu. Materiał dowodowy oparty jest na zeznaniach pokrzywdzonego i świadków, opiniach biegłych, zapisach monitoringu, wynikach przeprowadzonych oględzin. 

Podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.   

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3