Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

                      Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód wszczęła postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 155 k.k., celem wyjaśnienia przyczyn i okoliczności śmierci kobiety i mężczyzny, których zwłoki ujawniono w pokoju hotelowym jednego z hoteli w Gliwicach. 

       Jak ustalono, w dniu 11 stycznia 2019 r. , w godzinach popołudniowych M. H. zameldowała się wraz z M. K. w Hotelu w Gliwicach na jedną dobę. Jako, że następnego dnia, poza zakończeniu doby hotelowej, nie pojawili się w recepcji hotelu, ani nie reagowali na próbę kontaktu telefonicznego, do pokoju udała się obsługa hotelowa, która w wannie/jacuzzi ujawniła zwłoki w/wymienionych. 

       Jak ustalono do śmierci pary doszło w nocy z 11/12 stycznia 2019 r.

       W dotychczasowym toku postępowania dokonano oględzin pokoju hotelowego, oględzin miejsca ujawnienia zwłok oraz przeszukano mieszkania zajmowane przez zmarłych i samochód, przeprowadzono również  czynności oględzin wanny z hydromasażem/jacuzzi, w którym ujawniono zwłoki, z udziałem biegłego elektryka.  

       Przeprowadzona sekcja zwłok M.K i M.H nie pozwoliła na ustalenie jednoznacznej przyczyny śmierci, dlatego pobrano próbki biologiczne do badan toksykologicznych i histopatologicznych.

       Postępowanie jest w toku. Zostało powierzone do prowadzenia Wydziałowi Kryminalnemu Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.  

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3