Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach nadzoruje dochodzenie w sprawie nieumyślnego sprowadzenia 6 września 2018 roku w skupie złomu „Wtórmet” w Radzionkowie pożaru zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach tj. czyn z art. 163 § 2 kk.

       W dotychczasowym toku postępowania, głównie w oparciu o raport Państwowej Straży Pożarnej, oględzin miejsca zdarzenia i zeznań świadków ustalono, iż pożar zgłoszono około godziny 6.30 w dniu 6 września 2018 roku. Jako prawdopodobną przyczynę pożaru wstępnie podano zwarcie instalacji elektrycznej. Pożarem została objęta wiata składowania ze złomowanych samochodów oraz hala recyklingu. Spaleniu uległy 42 samochody osobowe przeznaczone do recyklingu, częściowemu nadpaleniu uległo 26 samochodów, instalacja do odsysania płynów eksploatacyjnych, instalacja elektryczna, pneumatyczna, monitoringu wizyjnego oraz sprzęt znajdujący się w hali i narzędzia. Ponadto opaleniu lub odkształceniu uległy ściany i sufit hali i wiaty. 

       Na obecnym etapie postępowania nie sposób jednoznacznie ustalić wartości poniesionych strat.

       Postępowanie jest w toku.

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3