Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

        Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim, nadzoruje postępowanie w sprawie mającego miejsce w dniu 12 września 2018 roku w Radlinie, wypadku kolejowego, na skutek którego śmierć poniosła Bernarda K. tj. o czyn z art. 177 § 2 k.k.

       W dniu 12 września 2018 r. około godz. 23.55 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Wodzisławiu Śl. z polecenia oficera dyżurnego udali się do Radlina na przejazd kolejowy w okolicy kopalni Marcel, gdzie miało dojść do potrącenia osoby. 

       Ustalono, że kierujący składem towarowym z lokomotywą spalinową maszynista poruszający się w kierunku kopalni Marcel potrącił kobietę siedząca na torach, która w wyniku potrącenia zmarła na miejscu. Pokrzywdzoną okazała się Bernarda K., która z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn siedziała na torach. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. 

       Postępowanie jest w toku, wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3