Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

      Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim nadzoruje śledztwo w sprawie zabójstwa Marka J. w dniu 2 września 2018 r. w Wodzisławiu Śląskim, tj. o czyn z art 148 1 k.k.

      W dniu 3 września 2018 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim udali się na ul. Skrzyszowską w Wodzisławiu Śląskim, gdzie w potoku  znaleziono zwłoki mężczyzny. Mężczyzna na głowie miał obrażenia  wskazujące na użycie twardego narzędzia. 

      W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że dniu 2 września 2018 r. w godzinach wieczornych pięć osób spożywało alkohol w mieszkaniu jednego z uczestników imprezy. Już wówczas doszło między Markiem J. a Markiem C. do sprzeczki. Gdy mężczyźni zostali sami Marek C. złapał znajdujący się w jego mieszkaniu młotek i uderzył nim pokrzywdzonego w tył głowy. Ten upadł na podłogę, wówczas sprawca zadał mu kolejne uderzenia. Później przewlekł ciało pokrzywdzonego w pobliże potoku znajdującego się za budynkiem, w którym zamieszkuje. Wezwał sąsiada Leszka C., by ten pomógł mu wrzucić ciało zmarłego do potoku. Następnie wrócił do swojego mieszkania, wymył podłogę i poszedł spać. 

       Z przeprowadzonej sekcji zwłok pokrzywdzonego wynika, że zmarł on na skutek urazu czaszkowo – mózgowego. 

      W dniu 4 września 2018 r. Markowi C. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 k.k. a Leszkowi C. zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 239 § 1 k.k. i z art. 240 § 1 k.k.

      Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek C. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i w swych wyjaśnieniach potwierdził powyższe ustalenia.

      Przesłuchany w charakterze podejrzanego Leszek C zasadniczo również przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Wskazał, że udzielił pomocy sąsiadowi we wrzuceniu ciała Marka J. do potoku, natomiast fakt niepoinformowania organów ścigania o przestępstwie zabójstwa tłumaczył strachem przed zamknięciem.

      Postępowanie jest w toku. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3