Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

         Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej w dniu 8 sierpnia 2018 r. skierowała akt oskarżenia w sprawie prowadzonej przeciwko Arkadiuszowi Z. , który jest podejrzany o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i art. 156 § 1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk i art. 64 § 2 kk. 

        Arkadiusz Z. i Milena D. przez ostatnie 2 lata pozostawali w nieformalnym związku, który Milena D. chciała zakończyć z uwagi na nadużywanie przez Arkadiusza Z. alkoholu i środków psychoaktywnych. Nic chciał on jednak się na powyższe zgodzić. 

        W dniu 25 maja 2018 r. oboje spotkali się na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej. Siedzieli w samochodzie należącym do pokrzywdzonej, w pewnym momencie Arkadiusz Z. wziął nóż, którym przeciął poprzecznie szyję pokrzywdzonej. Dalej zatkał jej usta i odchylił głowę do tyłu. Nie próbował jej pomóc, ani wezwać pogotowia ratunkowego. 

        Pokrzywdzonej udało się uciec z samochodu, wezwała pomoc. 

        Arkadiusz Z. został zatrzymany w dniu 26 maja 2018 r. , podejrzany częściowo przyznał się do postawionego mu zarzutu, obszernie relacjonując przebieg zdarzenia.  

       Jak ustalono, Arkadiusz Z. zarzuconego przestępstwa dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż był już uprzednio skazany za czyn z art. 197 § 1 kk. , karę odbywał do 22 listopada 2014 r. 

       Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

       Postępowanie sądowe prowadzone będzie przed Sądem Okręgowym w Gliwicach. 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3