Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       W dniu 3 sierpnia 2018 r. Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa w dniu 3 sierpnia 2018 r. Tomasza G. poprzez oblanie go łatwopalną substancją i podpalenie.


      Jak ustalono, Tomasz G. zajął strych w kamienicy, w jakiej mieszkał sprawca podpalenia.

      Pokrzywdzonemu, po zdarzeniu,  udzielili pomocy mieszkańcy bloku, pogotowie wezwane na miejsce przewiozło go do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Stan zdrowia pokrzywdzonego jest poważny.
      Sprawcy podpalenia , Sylwestrowi J. przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa, tj. popełnienia przestępstwa z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk.
     Sylwester J. przyznał, że chciał wyłącznie wystraszyć pokrzywdzonego, dlatego polał go łatwopalną substancją i podpalił.
     Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
    

 
 


 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3