Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

 

       W dniu 19 sierpnia 2018 r., około godziny 15:30 w Smolnicy na ul. Wiejskiej miał miejsce wypadek drogowy z udziałem kierującego samochodem osobowym marki Seat Ibiza Jarosławem M. oraz motorowerzystą Jerzym K. 

Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. 

Kierujący motorowerem Jerzy K. zmarł podczas reanimacji. Pasażerka samochodu Seat Ibiza - Beata N. wraz dwójką dzieci została zabrana do szpitala przez pogotowie. 

Sprawca został zatrzymany, przedstawiono mu zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym / art 177 § 1 i 2 k.k. w zw. z art. 178 k.k./ oraz nieudzielenia pomocy ofiarom wypadku / art. 162 § 1 k.k./, jak też kierowania pojazdem pozostając w stanie nietrzeźwości /art. 178 a § 4 k.k./. 

Jarosław M. był już uprzednio karany, miedzy innymi, za prowadzenie pojazdu pozostając w stanie nietrzeźwości. Jak ustalono, podejrzany figurował również jako osoba poszukiwana listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Gliwicach celem doprowadzenia do odbycia kary 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Gliwicach, na wniosek Prokuratury, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  

Jarosławowi M. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Postępowanie jest w toku. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3