Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

          W dniu 19 lipca 2018 r. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała akt oskarżenia przeciwko 23 podejrzanym, którym zarzucono  popełnienie przestępstw związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. 

       Postępowanie prowadzone było przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach wraz z lubelskim Wydziałem d/w ze Zorganizowaną Przestępczością Narkotykową Centralnego Biura Śledczego Policji.

      Ustalono, że grupa działała co najmniej od kwietnia 2016 r., jej członkowie zajmowali się między innymi, przetwarzaniem cieczy zawierającej amfetaminę zasadową, na jej postać stałą tj. siarczan amfetaminy, celem wprowadzenia jej do obrotu oraz dystrybucją innych środków i substancji kontrolowanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, takich jak ziele konopii i tabletki extasy. Grupa wytwarzała handlową postać amfetaminy z „oleju amfetaminowego”.    

    Jak ustalono, grupa dokonała przetworzenia znacznych ilości cieczy zawierającej zasadową amfetaminę celem uzyskania końcowego produktu konsumpcyjnego tj. siarczanu amfetaminy w ilości co najmniej 121 kilogramów. Nadto, członkowie grupy uczestniczyli w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany - łącznie nie mniej niż 25 kilogramów, tabletek ekstazy- łącznie nie mniej niż 80.000, co najmniej 17 litrów cieczy zawierającej zasadową amfetaminę. 

   Podejrzanym przedstawiono gównie zarzuty popełnienia przestępstw z art. 258 § 1 kk, art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r.         o przeciwdziałaniu narkomanii i innych.  

    Sprawę będzie rozpoznawał Sąd Okręgowy w Gliwicach.  

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3