Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

W dniu 16 sierpnia 2018 r. działając na polecenie Prokuratury Rejonowej w Zabrzu, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji zatrzymali lekarza ginekologa Monzera M., któremu przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 197 § 1 kk oraz 197 § 2 kk. tj. doprowadzenia pacjentek do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej.

Jak ustalono, wszystkie cztery pokrzywdzone były pacjentkami zatrzymanego lekarza, a czyny miały zostać popełnione w jego gabinecie w Zabrzu, w trakcie przeprowadzania przez lekarza badań ginekologicznych, podczas gdy  w gabinecie znajdowała się jedynie pacjentka i lekarz.

Wobec podejrzanego, prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci: dozoru policji, poręczenia majątkowego w kwocie 15.000 zł , zawieszenia w wykonywaniu zawodu polegającego na prowadzeniu praktyki lekarskiej w zakresie ginekologii, zakazu kontaktowania się
z pokrzywdzonymi kobietami.

Za zarzucane przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3