Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu Zdroju prowadzi śledztwo przeciwko dwóm mężczyznom podejrzanym o handel substancjami zastępczymi (tzw. „dopalaczami”), których zażycie wiązało się z bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia zażywającego.

Postępowanie zostało zainicjowane ujawnieniem w dniu 16 czerwca 2018 r. dwóch nastolatków leżących za drzwiami klatki schodowej jednego z bloków w Jastrzębiu-Zdroju, z którymi nie można było nawiązać kontaktu. Byli nieprzytomni, bez kontaktu , w stanie krytycznym zostali przewiezieni na Oddział Intensywnej Terapii WSS nr 2 w Jastrzębiu Zdroju a następnie do Regionalnego Ośrodka Ostrych Zatruć w Sosnowcu.

W wyniku podjętych przez policję czynności ustalono, że przed zdarzaniem spotkali się oni z mężczyzną, który przekazał im substancję. Wykonano przeszukania w miejscu zamieszkania Marcina B., ujawniając substancje o nieustalonym składzie, prawdopodobnie dopalacze.

W toku postępowania dokonano również przeszukania w miejscu zamieszkaniu Michała K, ustalonego jako dostawca Marcina B.

Sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Postępowanie jest w toku.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3