Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

        W dniu 9 maja 2018 r. Prokuratura Rejonowa w Rudzie Śląskiej skierowała akt oskarżenia przeciwko Elwirze G., podejrzanej o zabójstwo swojego nowonarodzonego syna. 

       Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, iż podejrzana zamieszkiwała w Rudzie Śląskiej wraz z mężem oraz sześciorgiem dzieci. W 2017 r. zaszła w nieplanowaną ciążę, o której poza mężem nikt z rodziny nie wiedział. 

       Jak ustalono, w dniu 6 lutego 2018 roku w Rudzie Śląskiej, w toalecie budynku, w jakim zamieszkiwała, Elwira G. po urodzeniu dziecka płci męskiej i siłowym przerwaniu pępowiny, umieściła dziecko w opakowaniu po pieluszkach , co spowodowało śmierć noworodka na skutek uduszenia.

        Kobieta przekazała reklamówkę swojemu najstarszemu synowi - Bogdanowi G.. Mężczyzna najpierw schował ciało dziecka w piwnicy budynku, a następnie zakopał je na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej. 

        W międzyczasie Elwira G. trafiła do szpitala w związku z powikłaniami po porodzie.  

        Wyniki sekcji zwłok dziecka wskazywały, że dziecko urodziło się żywe, z ciąży donoszonej. Było zdolne do samodzielnego życia. 

        Elwirze G. przedstawiono zarzut zabójstwa /art. 148 § 1 kk/ , natomiast jej synowi zarzut utrudniania postępowania /art. 239 § 1 kk/.

        Postępowanie obecnie będzie toczyć się przed Sądem Okręgowym w Gliwicach. 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3