Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

        Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prowadzi postępowanie w sprawie handlu ludźmi, który miał polegać na werbowaniu, transportowaniu i przekazywaniu przez wykorzystanie krytycznego położenia kobiet w celu zmuszania ich do uprawniania prostytucji oraz w sprawie doprowadzania nieustalonej liczby kobiet do uprawniania prostytucji. 

       W toku prowadzonego postępowania ustalono, że w okresie października 2015 r. do chwili obecnej na terenie Wodzisławia Śląskiego prowadzona jest agencja towarzyska pod nazwą Night Club „Astra”. Jak ustalono, w lokalu tym kobiety świadczyły usługi o charakterze seksualnym. Korzyści ze świadczonych usług czerpały, między innymi, osoby prowadzące klub. 

       W sprawie , w dniu 16 czerwca 2018 r. zatrzymano pięć osób, czterech mężczyzn i jedną kobietę. 

       Przedstawiono im zarzuty działalności w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kobiety pracujące w klubie. 

       Wobec trzech podejrzanych osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec dwóch – środki o charakterze wolnościowym  w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3