Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

         W dniu 18 czerwca 2018 r. Sąd Okręgowy w Gliwicach uznał oskarżonego Pawła D. za winnego tego , że w nocy z 13 na 14 kwietnia 2016 r. w Piekarach Śląskich działając wspólnie i w porozumieniu z ustaloną nieletnią stosując przemoc wobec Róży K. i doprowadzając ją do stanu nieprzytomności, zabrał z jej domu biżuterię , pieniądze i inne przedmioty; swoim działaniem spowodował obrażenia ciała Róży K. , co następnie doprowadziło do śmierci pokrzywdzonej. 

        Sąd skazał Pawła D. za czyn z art. 148 § 2 pkt 2 kk w zw. z art. 280 § 2 kk i art. 11 § 2 kk na karę 25 lat pozbawienia wolności, zastrzegając, że oskarżony będzie mógł ubiegać się o warunkowe zwolnienie po odbyciu 20 lat kary pozbawienia wolności. 

        Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator zwrócił się o pisemne uzasadnienie zapadłego orzeczenia. 

     

 

 

 

 

                                                                      

 

 

 

 

 

 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3