Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

         W dniu 9 kwietnia 2018 r. Prokurator Okręgowy w Gliwicach, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o Stowarzyszeniach oraz ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym, wniósł do Sądu Rejonowego w Gliwicach o rozwiązanie Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność z/s w Wodzisławiu Śląskim.


         Prokurator zawnioskował jednocześnie o połączenie złożonego wniosku do wspólnego rozpoznania z wnioskiem Starosty Wodzisławskiego z dnia 16 lutego 2018r., nadto zawnioskował o wydanie tymczasowego zarządzenia o zawieszeniu w czynnościach zarządu stowarzyszenia i wyznaczenie przedstawiciela do prowadzenia bieżących spraw stowarzyszenia.
         Wniosek Prokuratora Okręgowego zawiera wnioski dowodowe związane z przeprowadzeniem przez Sąd dowodu z przesłuchań świadków, przesłuchań w charakterze strony, dowodu z dokumentów, z zapisu video.
         Podstawą wniesienia przedmiotowego wniosku jest rażące naruszanie prawa przez Stowarzyszenie  i brak warunków do przywrócenia działalności zgodnej z prawem i statutem.
         Postępowanie, które doprowadziło do skierowania niniejszego wniosku było prowadzone równolegle ze śledztwem gliwickiej Prokuratury Okręgowej wszczętym w sprawie publicznego propagowania w dniu 13 maja 2017 roku w Wodzisławiu Śląskim nazistowskiego ustroju państwa, poprzez przeprowadzenie obchodów rocznicy urodzin Adolfa Hitlera, tj. o przestępstwo z art. 256 § 1 kk.
    

     

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3