Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       Prokuratura Okręgowa w Gliwicach nadzoruje postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci marihuany, amfetaminy, mefedronu, kokainy oraz tabletek ekstazy.


       Śledztwo prowadzone jest przez Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Gliwicach.
       Grupa działała na terenie Zabrza, Gliwic, Pyskowic i innych miast województwa śląskiego.
       W dniach 12-14 marca 2018 r. funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali podejrzanych, w tym kierującego grupą przestępczą. Mężczyznom przedstawiono łącznie ponad 230 zarzutów. Jak ustalono, wartość rynkowa ponad 110 kilogramów narkotyków będących przedmiotem transakcji objętych zarzutami wynosi ponad 4.000.000 zł.
       W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zabezpieczyli u podejrzanych narkotyki w łącznej ilości blisko 25 kg o wartości rynkowej ponad 700.000 zł, oraz gotówkę w kwocie ponad 100.000 zł.
       W sprawie obecnie zarzuty przedstawiono 11 podejrzanym, wobec 7 mężczyzn Sąd zastosował na wniosek prokuratury środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
       Postępowanie jest w toku.


wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3