Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

       Przed Sądem Rejonowym w Gliwicach zakończył się proces przeciwko Marcie M., oskarżonej o podrobienie dokumentacji medycznej w postaci wyniku badania gastroskopowego oraz wyniku badania histopatologicznego, którymi posłużyła się w trakcie wizyty lekarskiej u onkologa w Gliwicach oraz w Wojewódzkim Szpitalu im. Jana Pawła II w Bełchatowie, to jest popełnienia przestępstwa z art. 270 1 kk.


       Na podstawie ww. dokumentów w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie dokonano zabiegu usunięcia części przełyku, żołądka, śledziony i węzłów chłonnych u Marty M.
       Wyrokiem z dnia 05 kwietnia 2018 r., sygn.. IX K 610/17 Sąd, zgodnie z wnioskiem prokuratora, warunkowo umorzył postępowanie karne przeciwko Marcie M. na okres 3 lat próby, zobowiązał ją do poddania się psychoterapii w warunkach ambulatoryjnych, nałożył świadczenie w wysokości 500 pin na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także obciążył ją kosztami postępowania.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3