Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Prokuratura Rejonowa w Rybniku prowadzi śledztwo przeciwko 23-letniemu Jonatanowi B., podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Nikoli K. i Sebastiana S. w dniu 10 marca 2018 r. w trakcie ceremonii ślubnej w Centrum Chrześcijańskim „Winnica” w Rybniku.


       Jak ustalono, podczas składania przysięgi małżeńskiej do nowożeńców podbiegł napastnik, który ugodził Sebastiana Sz. w szyję, zaś Nikolę K. dwukrotnie ranił w okolice szyi i barku Jonatan B. został zatrzymany przez świadków zdarzenia
i przekazany w ręce policji.
       W dniu 12 marca 2018 r. w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku Jonatan K. usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa obojga pokrzywdzonych.
       Podejrzany nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. W złożonych wyjaśnieniach wskazał, że powodem jego zachowania była zazdrość o Nikolę K.
       Sąd Rejonowy w Rybniku uwzględnił wczoraj w godzinach popołudniowych wniosek prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3