Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

      Prokuratura Rejonowa Gliwice-Wschód w Gliwicach nadzoruje postępowanie dotyczące zdarzeń, do jakich doszło w dniu 3 marca 2018 r. w Gliwicach na Stadionie Miejskim przy ul. Okrzei 20 w czasie trwania imprezy masowej - meczu piłki nożnej pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze.

      W sprawie , jak dotąd, zatrzymano 11 osób.
      Podejrzanym przedstawiono zarzuty wdarcia się na teren , gdzie był rozgrywany mecz tj. popełnienia przestępstwa z art. 60 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Części podejrzanych przedstawiono również zarzuty znieważenia funkcjonariuszy Policji, jak też naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów.
      Wobec większości podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu przebywania na imprezach masowych oraz poręczenia majątkowego.
      Dwóch zatrzymanych zostało osadzonych w Areszcie z uwagi na wcześniejsze zarządzenie sądu o wykonaniu wobec nich kary pozbawienia wolności.
      Czynności w sprawie wykonywane są pod nadzorem Prokuratury przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.
      Nie wykluczone są kolejne zatrzymania. 
 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3