Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Prokuratura Rejonowa w Rybniku prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa w dniu 3 lutego 2018 r. w Rybniku  Alicji F. , tj. o czyn z art. 148 § 1 k.k.


Ciało pokrzywdzonej zostało odnalezione przez przypadkową osobę w okolicach garaży, przy ulicy Łokietka w Rybniku. Ze wstępnych oględzin wynikało, że pokrzywdzona stała się ofiarą przestępstwa. 
Od 3 lutego 2018 r. prowadzone były intensywne czynności śledcze przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku i Komendy Wojewódzkiej Policji oraz prokuratora. Ustalono tożsamość pokrzywdzonej, odtworzono ostatnie godziny jej życia, ustalono osoby, z którymi spędziła noc z 2 na 3 lutego 2018 r..
W dniu 5 lutego 2018 r. odbyła się sekcja zwłok zmarłej. Na ciele zmarłej ujawniono ślady duszenia i rany głowy. Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej wskazali, ze niezbędne jest wykonanie dodatkowych badań histopatologicznych.
Dzięki działaniom funkcjonariuszy Policji ustalono, że sprawcą zabójstwa jest uprzednio karany, 20-letni Adrian P. , znajomy nastolatki. Mężczyzna został zatrzymany, prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa, tj. popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 kk.
Prokuratura Rejonowa w Rybniku wystąpiła do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.
Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.  

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3