Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

 W dniu 24 stycznia 2018 r. prokurator zastosował wobec trzech mężczyzn, którym zarzucono publiczne propagowanie w dniu 13 maja 2017 r. na terenie Wodzisławia Śląskiego nazistowskiego ustroju państwa, wolnościowe środki zapobiegawcze.

Wobec mężczyzn, którzy zostali zatrzymani w poniedziałek 22 stycznia 2018 r., tj. Mateusza S., Tomasza R. i Adama B. zastosowano policyjny dozór, poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydawania paszportu oraz zakaz kontaktowania się ze współpodejrzanymi w sprawie.
 Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przyjęcie, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych zarzucanych im przestępstw. Jednocześnie, na obecnym etapie śledztwa, biorąc pod uwagę zabezpieczone dowody, oświadczenia procesowe podejrzanych, dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, wystarczające są wolnościowe środki zapobiegawcze. 

 Nadto, w godzinach późnowieczornych 24 stycznia 2018 r. funkcjonariusze ABW zatrzymali kolejnego podejrzanego w sprawie, Dawida K.. Przedstawienie zarzutów i przesłuchanie wymienionego zostało zaplanowane na 25 stycznia 2018 r.
 Również w dniu 25 stycznia 2018 r. wykonane zostaną czynności z udziałem Doroty R. i Adriana K. Prokurator zdecyduje o zastosowaniu wobec tych podejrzanych środków zapobiegawczych. 
 

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3