Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Na polecenie Prokuratora Generalnego, w związku z publikacją reportażu stacji TVN, Prokuratura Okręgowa w Gliwicach w dniu 21 stycznia 2018 r. wszczęła śledztwo w sprawie zaistniałego w dniu 13 maja 2017 roku w Wodzisławiu Śląskim, poprzez przeprowadzenie obchodów rocznicy urodzin Adolfa Hitlera, publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz utrwalania, posiadania i prezentowania nagrań oraz przedmiotów w postaci m. in. mundurów, flag, albumu, zawierających treści propagujące wyżej wskazany ustrój.

Postępowanie prowadzone jest o czyny kwalifikowane w art. 256 § 1 k.k. w zw. z art. 256 § 2 k.k. przy zast. art. 11 § 2 k.k.
Śledztwo zostało powierzone do prowadzenia katowickiej Delegaturze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
W sprawie prowadzone są czynności procesowe, w których udział biorą również funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 
Sprawcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3