Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Prokuratura Rejonowa w Gliwicach Gliwice-Wschód skierowała do Sądu Rejonowego w Gliwicach akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom, którzy w dniu 9 czerwca 2017 r. na terenie przystanku autobusowego przy ul. Bojkowskiej w Gliwicach wzięli udział       w pobiciu dwóch kibiców „Górnika Zabrze”. 

Pokrzywdzeni zostali pobici, doznając poważnych obrażeń ciała oraz zabrano im koszulki.
W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że 9 czerwca 2017 r. pokrzywdzeni – kibice „Górnika Zabrze”,  postanowili udać się w miejsce zamieszkania kibiców drużyny „Piast Gliwice”. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Przechodząc ulicą Pszczyńską skandowali obraźliwe hasła pod adresem kibiców klubu „Piast Gliwice”.
Gdy znajdowali się na wysokości przystanku przy ulicy Bojkowskiej w Gliwicach, zostali zaatakowani przez grupę napastników, którzy kopali pokrzywdzonych po całym ciele. 
W toku prowadzonych czynności, ustalono, że pobicia pokrzywdzonych i zaboru mienia na ich szkodę po użyciu przemocy dopuścili się Dawid N., Mateusz M., Rafał Sz., Mateusz Dz. Podczas przeszukania mieszkania Mateusza Dz. ujawniono również nieznaczne ilości środków odurzających.
Trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, wobec Dawida N. zastosowano dozór policji.      
Postępowanie będzie toczyć się przed Sądem Rejonowym w Gliwicach.  

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3