Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Wydział I Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej wraz z funkcjonariuszami CBŚP w Katowicach prowadzi postępowanie dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Śląska.


W dniu 15 listopada 2017r. dokonano zatrzymań członków grupy, którym przedstawiono łącznie ponad 70 zarzutów dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu i posiadania znaczonych ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. 
Osobie kierującej grupą, tj. Łukaszowi Cz. przedstawiono 18 zarzutów, w tym kierowania grupą przestępczą, obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, popełnienia przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, wymuszeń rozbójniczych, pobić.
Podczas przeszukań, u zatrzymanych zabezpieczono kastety, pałki, maczety, broń, jak też znaczne ilości narkotyków.
Wobec ośmiu osób Sąd na wniosek Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec dwóch pozostałych zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.
Zatrzymania mają związek z równolegle prowadzonym śledztwem dotyczącym przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy Komisariatu V Policji w Zabrzu.
Większości podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

    

 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3