Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

          Prokurator Rejonowy w Rybniku skierował do Sądu Okręgowego w Gliwicach, Wydziału Zamiejscowego w Rybniku akt oskarżenia przeciwko Sebastianowi P., podejrzanemu o dokonanie  w czerwcu 2010 r. zabójstwa Andrzeja B.


         Oskarżony po dokonanej zbrodni ukrył ciało na terenie zamieszkiwanej przez siebie posesji. Przez 6 lat Komenda Miejska Policji w Rybniku prowadziła sprawę poszukiwawczą. Jedna z wersji śledczych, opracowanych na podstawie relacji Sebastiana P., zakładała że pokrzywdzony udał się na Pomorze w towarzystwie znajomej, zrywając wszelki kontakt z rodziną i znajomymi.
          W lutym 2017 r., funkcjonariusze KMP w Rybniku, zaplanowali przeprowadzenie z udziałem Sebastiana P. i jego rodziny, badań wariograficznych. Przed tą czynnością Sebastian P. przyznał się do zabójstwa, wskazał miejsce ukrycia zwłok oraz opisał przebieg zdarzenia. 
          Sebastianowi P. za zarzucony mu czyn grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie krótszym niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3