Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Marcinowi H. podejrzanemu o to, że w dniu 1 stycznia 2017r w na terenie Portu Lotniczego Katowice - Pyrzowice działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu ze z góry powziętego zamiaru, będąc pod wpływem alkoholu zawiadomił trzykrotnie o bombie na pokładzie samolotu rej W6 1015 lecącego z Katowic do Doncaster Shefierld należącego do Wizz Air Hungary, tj o czyn z art. 224a kk w zw. z art. 12 kk

Na wskutek tych wypowiedzi podejrzanego samolot nie odleciał zgodnie z rozkładem lotów. Dokonano ewakuacji portu lotniczego. Ładunki wybuchowe nie zostały odnalezione.
Marcin H. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, iż w trakcie zdarzenia był pod wpływem alkoholu i nie wszystko pamięta. Jak wskazał, jeśli mówił coś o bombie to wyłącznie żartował.
Powiadomienie o zdarzeniu, które zagraża zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach, a o którym to zdarzeniu zawiadamiający wie, że nie istnieje, a powiadomienie wywołuje czynności organów ochrony bezpieczeństwa stanowi przestępstwo określone w art. 224 a kk. Za czyn ten grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3