Strona Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Kontakt z Rzecznikiem Prasowym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Joanna Smorczewska - Rzecznik Prasowy

tel. 665-330-185

tel. (032) 78 09 100 w 330

fax (032) 78 09 199

e-mail: rzecznik@gliwice.po.gov.pl

Rzecznik prasowy nie udziela porad prawnych, nie udziela informacji stronom w sprawach prowadzonych w jednostkach okręgu gliwickiego, a także nie załatwia skarg i interwencji w indywidualnych sprawach obywateli.

Wielkość czcionki:

Wydział Śledczy gliwickiej Prokuratury Okręgowej prowadzi wraz z lubelskim zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji postępowanie dotyczące działania na terenie Bytomia i innych miast województwa śląskiego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.
Grupa zajmowała się przetwarzaniem cieczy zawierającej amfetaminę zasadową, na jej postać stałą tj. siarczan amfetaminy celem wprowadzenia jej do obrotu oraz dystrybucją innych środków i substancji kontrolowanych ustawą o  przeciwdziałaniu narkomanii, takich jak ziele konopii i tabletki extasy.


W grudniu 2016 r. w sprawie zatrzymano jednego z członków grupy, obecnie      w śledztwie dokonano zatrzymań kolejnych 8 osób, w tym zatrzymano również współpracującego z grupą funkcjonariusza policji Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. 
Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi w znacznych ilościach, tj. czynów penalizowanych  w art. 258 § 1 kk oraz art. 53 ust. 1 i 2 i z art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 12 kk.
Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie jest w toku. 

wygląd strony

 BIP

rach

inf

SIS

ePUAP

KSSIP

w_słupa

logo niebieska linia

fundacja

kas

Informacja o pomocy prawnej Stowarzyszenia AQUILA dla pokrzywdzonych nieuczciwymi praktykami rynkowymi

aquilla3